Jdi na obsah Jdi na menu
 


Co je nové PSP Vita


Herní konzole PlayStation Vita posunula opět hranice ovládání herních handheldů hodně kupředu. Součástí systému PS Vita neboli PSV je 5palcový vícedotykový displej OLED (Organic Light Emitting Diode), umístěný vpředu a vícedotykový touchpad umístěný vzadu. Playstation PSV tak umožňuje uživatelům přímou interakci v pohybu napodobujícím trojrozměrnou skutečnost, a to prostřednictvím pohybů prstem – dotyk, chycení, sledování, stisknutí a táhnutí. Playstation Vita je k dispozici ve dvou modifikacích, z nichž první komunikuje pouze prostřednictvím technologie wi-fi a druhá obsahuje také 3G modul. Obě verze PSV úzce spolupracují s PlayStation 3. 

 playstation-vita.jpg

 

 

 

 

 

 

V lednu 2011 oznámila společnost Sony Computer Entertainment Inc. (SCE) příchod nového přenosného zařízení pro novou generaci hráčů. Nejprve bylo známo pouze pod krycím jménem NGP, ale osobní přenosný zábavní systém nové generace byl na veletrhu E3 oficiálně nazván PlayStation Vita. Výhradně bezdrátový model bude v Evropě k dostání za cenu 249 EUR (doporučená maloobchodní cena) a příchod na globální trh je stanoven na konec roku 2011.

Název tohoto osobního přenosného zábavního systému nové generace pochází z latinského slova „vita", což znamená „život". Systém umožňuje revolučním způsobem propojit bohaté herní zážitky a možnosti připojení k sociálním sítím v souvislostech skutečného světa.

 

Součástí systému PS Vita je 5palcový vícedotykový displej OLED (Organic Light Emitting Diode), umístěný vpředu, a vícedotykový touchpad umístěný vzadu. Spolu s přední dotykovou obrazovkou a zadním touchpadem nabízí systém PS Vita nové možnosti v oblasti hraní her: umožňuje uživatelům přímou interakci v pohybu napodobujícím trojrozměrnou skutečnost, a to prostřednictvím pohybů prstem – „dotyk, chycení, sledování, stisknutí a táhnutí". Kromě toho je systém PS Vita vybaven dvěma analogovými páčkami, které umožňují obohatit zážitky z přenosného hraní o širší rozsah herních žánrů.

Na poli obsahu představila společnost SCEE solidní kolekci softwarových titulů, které byly vyvinuty exkluzivně pro systém PS Vita. V nabídce titulů je například Uncharted Golden Abyss, LittleBigPlanet a Ruin (pracovní název). Všechny využívají revoluční technologii nové platformy a zpřístupňují nevídaně pohlcující, interaktivní a společenské herní zážitky přímo na cestách.

4.jpg

Titul Uncharted Golden Abyss plně využívá úchvatnou obrazovku OLED systému PS Vita a přináší živé vizuální zpracování ve filmové kvalitě. Plně kombinuje vstup z dotykové obrazovky a dvou analogových páček a vytváří to nejvíce intuitivní akční dobrodružství v třetí osobě, které lze na přenosném sytému zažít.

Také titul LittleBigPlanet využívá jedinečné funkce systému a umožňuje uživatelům hrát, vytvářet a sdílet jako nikdy dříve: slouží k tomu přední dotyková obrazovka systému a zadní touchpad, stejně jako přední a zadní kamera.

A konečně titul Ruin (pracovní název) poskytuje dokonalý zážitek ze společenské RPG hry a přináší hráčům vzájemnou kompatibilitu systémů, takže si mohou hru uložit v systému PS Vita a pokračovat v hraní doma v systému PlayStation 3.


Technické údaje systému PlayStation®Vita
Procesor: ARM® CortexTM - jádro A9 (4jádrový)
Grafický procesor: SGX543MP4+
Vnější rozměry: Přibližně 182,0 x 18,6 x 83,5 mm (šířka x výška x hloubka) (orientační, nezahrnuje největší výstupek)
Obrazovky (dotyková obrazovka): 5 palců (16:9), 960 x 544, přibl. 16 milionů barev, vícedotyková obrazovka OLED, kapacitivní
Zadní dotykový panel: Vícedotykový dotykový panel, kapacitní
Kamery: - Přední kamera - zadní kamera
Zvuk: - Vestavěné stereofonní reproduktory - vestavěný mikrofon
Snímače: - Systém detekce pohybu podle šesti os (tříosý gyroskop, tříosý akcelerometr) - tříosý elektronický kompas
Vyhledávání polohy: - Vestavěný systém GPS - podpora služby bezdrátového vyhledání polohy
Klávesy a přepínače: - Tlačítko PS - tlačítko napájení, - směrová tlačítka (horní/dolní/pravé/levé), - akční tlačítka (trojúhelník, kolečko, křížek, čtvereček) - krajní tlačítka (vpravo/vlevo) - pravá páčka - levá páčka - tlačítko START - tlačítko SELECT - Volume buttons (tlačítka ovládání hlasitosti) (+/-)
Bezdrátová komunikace: - Připojení do mobilní sítě (3G) - IEEE 802.11b/g/n (n = 1x1) (bezdrátové) (Infrastructure Mode/Ad Hoc Mode (režim
Intrastructure / režim Ad Hoc) - rozhraní Bluetooth® 2.1+EDR (A2DP/AVRCP/HSP

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář