Jdi na obsah Jdi na menu
 


Která konzole je lepší?

 PC vs. Konzole, co je lepší?

22. 01. 2009
 
                Koupit počítač nebo herní konzoli? Tuto otázku si denně klade spousta lidí, a proto jsem se rozhodl vám pomocí tohoto článku objasnit výhody a nevýhody herních konzolí ve srovnání se stolním počítačem.
Na trhu se dnes nachází 3 druhy herních konzolí, konkrétně se jedná o Playstation 3Xbox 360 aNintendo Wii. Jak si tyto konzole povedou ve srovnání se stolním počítačem se dočteme dále.
 
XBOX 360
Xbox 360 je herní konzole od společnosti Microsoft, vyvinutá ve spolupráci se společnostmi IBMATI,Samsung a SiS. Xbox 360 je přímým následníkem konzoly Xbox a konkurencí pro Playstation 3 a Nintendo Wii.
Díky službě Xbox Live můžete bezplatně hrát s hráči po celém světě, stahovat dema, trailery a další herní materiál. Xbox 360 vám toho ale umožní mnohem víc. Umožňuje například poslouchat hudbu, sledovat filmy, či prohlížení obrázků. První představení konzole Xbox 360 proběhlo 12. května 2005 na hudební televizi MTV. U nás se konzole začala prodávat až 3. listopadu 2006.
Změnou neprošla jen samotná konzole, ale také její ovladače. Nové ovladače pro Xbox 360 jsou založeny na bezdrátové technologii, která umožňuje až 9 metrový dosah.
A co se nachází uvnitř herní konzole Xbox 360?
·         Mikroprocesor     3.2 GHz PPC Tri-Core Xenon
·         Grafická karta     500 MHz ATI Xenos
·         Paměť                  512 MB RAM GDDR3 700 MHz
·         Pevný disk           2.5 SATA (20, nebo 120GB)
·         Komunikace         Ethernet port a otvor pro WiFi adaptér (802.11 a/b/g)
·         Porty                    USB 2.0 x 3
·         Mechanika           DVD mechanika (12ti rychlostní)
 
 
PLAYSTATION 3
Playstation 3 je herní konzole sedmé generace od společnosti Sony, přímý následovník PlayStation 2 a původního PlayStation. Je přímou konkurencí pro Microsoft Xbox 360 a Nintendo Wii, tedy konzole "další generace". Jedná se v současnosti o nejvýkonnější herní konzolu na trhu s pevným diskem a bezdrátovým ovladačem, obsahující pohybový senzor, tento pohybový senzor je schopen zaznamenat pohyb v šesti osách. Stejně jako Xbox 360 je i Playstation 3 vhodný pro přehrávání filmů, hudby, prohlížení fotografií nebo připojení k internetu.
A co se nachází uvnitř herní konzole Playstation 3?
·         Procesor               Cell RSX 3,2 GHz
·         Paměť                    256MB XDR Main RAM a 256MB GDDR3 VRAM
·         pevný disk            2.5' Serial ATA (20 GB nebo 60 GB)
·         Grafická karta       nVidia na jádru G70 256 MB – ekvivalent karty GeForce 7800GTX
·         Zvuk                      Dolby 5.1 DTS
·         Komunikace          1 Gb/s Ethernet / Wi-Fi (prémiová verze) / Bluetooth 2.0
·         Porty                     4× USB 2.0
 
 
 
NINTENDO WII
 
 
Když se dva perou, třetí se směje. Takhle nějak by se dala popsat situace kolem herní konzole Nintendo Wii. Mezitím co společnosti Microsoft a Sony bojovaly o post nejlepší herní konzole, vydala společnost Nintendo svou „next gen“ herní konzoli pojmenovanou Wii. I když se Wii nemůže výkonem ani technickým zpracováním her konkurenčním konzolím rovnat, co se týče prodejnosti je jasný vítěz.
A co za prodejnost Wii může? To, že na Wii vypadají hry oproti konkurenci někdy, až komicky lidi nezajímá, nejdůležitější je, že hraní na Wii je šílená zábava, kdy základní filozofií je důraz na zábavu k čemuž dopomáhá unikátní ovladač Wii Remote.
 
Na videu níže však můžete vidět i stinné stránky tohoto magického ovladače =)
 
A co se nachází uvnitř herní konzole Nintendo Wii?
·         Procesor               PowerPC (750CL) "Broadway" processor
·         Grafická karta      ATI "Hollywood" GPU
·         Paměť                   88MB (24M interní integrované na GPU čipu, 64M externí GDDR3 SRAM)
 
KONZOLE vs. PC
Tak konzole jsme si představili, zbývá je jen srovnat se stolním počítačem. Hlavní výhodou konzolí je nepotřeba instalací her, prostě si koupíte hru vložíte jí do konzole a hrajete, žádné instalace, žádné potřebné patche. U konzolí také máte jistotu, že se vám hra nebude sekat nebo samovolně vypínat, žádné BSOD obrazovky, konzole jsou stabilní a hry na nich můžete hrát dlouhé hodiny bez obav, že se vám hra samovolně vypne. V prospěch PC zase hovoří jejich větší grafický a výpočetní výkon, takže hry na PC vypadají podstatně lépe. Říct jestli jsou lepší konzole nebo počítač je nemožné stejně jako říct která z konzolí je nejlepší.

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

pc je lepši

(kuba, 6. 1. 2014 20:22)

žádna konzole neni lepši ani ps4 ani xboxone prostě nejlepši je PC na pc si nemusite kupovat hry stači si to stáhovat a mužete hry i modifikovat nebo stahnout do hry češtinu atd jeto vyhodnějši než konzole