Jdi na obsah Jdi na menu
 


Herní konzole součastnosti

 

Herní konzole slouž zejména k naší zábavě. Ač se to nemusí zdát, tak jsou mnohdy populárnější než samotné počítače. Důvod? Díky jejich jednostranném zaměření mohou herní konzole dokonale splnit svůj účel – zabavit vás.

Vášnivým hráčům nabízí kapesní herní konzole jako PSP možnost hrát své hry úplně všude. Herní konzole Playstation a Xbox umožňují hrát ty nejnovější hry bez toho, aby hráč musel každoročně upgradovat své zakoupené herní konzole. To je třeba u klasických stolních PC a notebooků, které se tak mohou hráčům často značně prodražit.

 

Handheldy

Handheldy jsou kapesní herní zařízení, která vám umožní hrát vaše oblíbené hry v jakékoliv situaci. Mezi nejznámější kapesní herní konzole patří NDS a Playstation  Portable nebo-li PSP.

Nintendo DS a DSi

NDS má dva displeje, což je pro herní konzole nezvyklé, vyrábí se v mnoha verzích (Nintendo DSi, Nintendo 3DS, atd.). Spodní displej NDS je dotykový. Ačkoliv je to relativně nová herní konzole, navenek tak rozhodně nepůsobí. Firma Nintendo očividně nekladla velký důraz na design. NDS vše ale dohání zejména na první pohled neviditelnou přidanou hodnotou.

NDS disponuje mikrofonem, kvalitním ovládáním a originálními hrami. Můžete si jej pořídit v několika verzích. Nejzajímavější je asi Nintendo 3DS, jedná se NDS kapesní konzoli, která podporuje realistický 3D obraz bez použití 3D brýlí. Má tři VGA fotoaparáty, jeden vnitřní a dále dva vnější, které dokáží vytvářet 3D fotografie. A navíc vám tato hračka umožní hrát všechny hry z předchozích verzí, jelikož je plně kompatibilní se všemi předchozími herními systémy NDS. Technické nadšence potěší i přítomnost WiFi připojení.

Kategorie Nintendo DS na HLEDEJCENY.cz

Sony PSP

PSP má modernější design, který působí více stylově. Herní konzole PSP je také nepatrně větší než konkurenční konzole NDS. Obecně se PSP pyšní oproti NDS vyšším výkonem. Na PSP si tak budete moci zahrát zejména moderní hry. PSP disponuje také větším displejem. PSP má kvalitní LCD displej s rozlišením 480×272, který vám nabídne dobře viditelný obraz i v případě, že je displej nakloněný. Menší nevýhodou je častá absence Memory Sticku uvnitř balení PSP. Na Memory Stick se ukládají všechny hry z PSP. Musíte si jej tedy přikoupit.

Na PSP si můžete prohlížet fotografie, poslouchat hudbu v MP3 či sledovat film(buď na UMD disku nebo nahraný na Memory Stick ve formátu MPEG-4). Výrobce udává, že PSP vydrží fungovat nepřetržitě celých 6 hodin, což je tak akorát na dlouhé cesty. I přesto ale raději doporučujeme si k PSP dokoupit přídavnou baterii. Výdrž PSP se totiž může lišit v závislosti na zvoleném podsvícení a mnoha dalších faktorech.

Kategorie Sony PSP na HLEDEJCENY.cz

Je těžké říci, který z těchto dvou handheldů je lepší. Obě tyto herní konzole si našly své příznivce, mnoho z nich vlastní obě tyto kapesní herní konzole. Každá totiž poskytuje svému uživateli jiný herní zážitek. Nevýhodou u NDS je horší grafika, málo paměti RAM, NDS musíte pro výběr nové hry vypnout, atd. Naopak NDS má oproti PSP lepší výdrž, menší rozměry a váhu. Sony PSP 3004 má hezčí grafiku, zvuk, moderní design, PSP má také větší displej, ale je zase těžší a také větší. Na PSP se vyrábí také méně kvalitních her. Hry na DS jsou také nápaditější (Mario, Pokémon, Zelda, atd.), hry na PSP jsou vizuálně propracovanější. Dotykový displej u NDS navíc věrně simuluje myš u PC, což přidává hraní na NDS další rozměr.

Domácí herní konzole

Wii

Wii je navíc velice malá herní konzole, která je určená spíše pro hraní ve více lidech. Nasvědčuje tomu i ovládání, které přímo vybízí ke skupinovému hraní.Wii totiž disponuje ovladačem Wii Remote nebo-li zkráceně WiiMote, který se podobá klasickému televiznímu ovladači a reaguje tak na pohyb ruky uživatele. Na Wii se navíc vyrábí celá řada příslušenství jako pistole, volanty, dotekové podložky a další příslušenství, které hraní ve více lidech na Wii neskutečně oživí.

Wii tyto přídavky posunují o notný kus před konkurenční herní konzole. Na Wii jsou navíc k dispozici hry zaměřené právě na skupinové hraní a nutno uznat, že jsou velice zábavné a podporují zdravou rivalitu při hraní s kamarády. Všechny tyto plusy však rázem zmizí v případě, že nemáte s kým soupeřit. Jelikož na Wii zatím dostatek kvalitních titulů, které by samotného hráče zvedli ze židle.

 

Kategorie Sony PSP na HLEDEJCENY.cz

Wii se nesnaží být pouze herní konzole, u které zabijete spoustu volného času, ale snaží se o to, abyste se i vy hýbali. Proto herní vývojáři přišli se zábavnými hrami, které vás nutí hubnout, posilovat své vlastní tělo, atd. Za zmínku stojí i fakt, že herní konzole Wii je plně kompatibilní i s hrami pro starších konzole Nintendo. Na Wii tak můžete hrát všechny tituly určené pro tato starší zařízení. Mnohé herní fanoušky nadchne i balení NINTENDO Wii + Super Mario, u kterého zdarma obdrží oblíbenou hru – Super Maria.

Playstation 2

Playstation 2 na trh v roce 2000 uvedla firma Sony. Je to prakticky nejznámější herní konzole, která si získala oblibu miliónů hráčů a jednalo se o první opravdu masově prodávanou herní konzoli. Nespornou výhodou PS2 je možnost přehrávání filmů, videa či hudby na CD či DVD (DVD-ROM je přibližně 4-rychlostní, CD-ROM přibližně 24-rychlostní). A to v naprosto srovnatelné kvalitě a možnostech jako u klasických CD či DVD přehrávačů.

Má dva sloty pro ovladača a dva portz pro paměťové karty (paměti na playstation 2 jsou určeny  jak k rozšíření kapacity – Expansion PS2 Memory card a MAX Memory Card – tak pro uložení důležitých údajů o hře, skóre, nebo různé fáze hry – originál Memory Card Sony). Playstation 2 používají zejména hráči, kteří si chtějí bezproblémově zahrát ty nejlepší starší herní tituly jako Final Fantasy VII, VIII, atd.Nejen že vám umožní zahrát si originální PlayStation hry na novém systému, ale můžete si vychutnat zlepšenou grafiku v pestré nabídce nových her, vytvořených speciálně pro PlayStation2. Playstation 2 se vyrábí ve více provedeních. Každá verze se hodí pro jiný typ hráče.

Kategorie Sony Playstation 2 na HLEDEJCENY.cz

Playstation 3

Playstation 3 nabízí uživatelům stejné funkce jako Playstation 2 a k tomu mnoho přídavků navíc. Největším rozdílem mezi herní konzolí Playstation 2 a Playstation 3 je herní výkon obou zařízení. Herní konzole Playstation 2 mají procesory na frekvenci 294MHz, procesor u zařízení Playstation 3  pracuje na vyšší frekvenci 3,2GHz, umožňuje tak hráčů vyzkoušet i hardwarově náročné hry. Další rozdíl je v samotném designu. Playstation 2 neoplývá tak stylovým designem jako Playstation 3, který svým vzhledem dokonale zapadne do každé moderní domácnosti. Playstation 2 umí používat pouze média CD a DVD, Playstation 3 zvládá i technologii Blu-ray.

Některé starší hry a příslušenství si samozřejmě můžete zahrát i na Playstationu 3, ale jejich kompatibilita je značně omezená. Softwarové tituly formátu PlayStation2 nelze na tomto systému spustit vůbec. Značný rozdíl je i v ceně obou zařízení. I Playstation 3 se vyrábí v několika verzích (Sony Playstation 3 320GB či Slim verze), které se liší jak rozměry, vybavením a cenou a hodí se pro odlišný typ hráčů. Některé verze Playstationu 3 se hodí spíše pro příležitostné hráče. Jiné verze se naopak hodí pro opravdové milovníky konzolového hraní, kteří stráví u této herní konzole mnoho hodin.

Kategorie Sony Playstation 3 na HLEDEJCENY.cz

Xbox 360

Xbox je herní konzole od Microsoftu. Její velkou výhodou je její modifikovatelnost. Xbox vám tak umožní přidat vlastní pevný disk, využívat klávesnici, myš a další jiná zařízení, která zlepší váš zážitek z hraní nebo zjednoduší ovládání této herní konzole. Proto má Xbox 3 USB porty. Ti, co si koupili herní konzole Xbox, mohou využívat i služby Xbox LIVE. Xbox LIVE slouží pro hraní her v multiplayeru, stahování demoverzí her, stahování arkádových her, stahování audio a video souborů a k mnoha dalším činnostem. Xbox LIVE  slouží také jako internetový obchod, umožňující zakoupení obsahu pro Xbox 360.

Službu Xbox LIVE můžete využívat buď v placené verzi a nebo zdarma. Placená verze vám umožní využívat všechny prvky Xbox LIVE, včetně hraní her přes multiplayer. Xbox disponuje také DVD mechanikou. Xbox 360 je momentálně dostupný ve třech odlišných verzích – Arcadem, Premium a Elite. Každá z nich disponuje odlišnou specifikací. Některé verze se hodí buď pro příležitostné hráče a jiné pro hardcore hráče, kteří hrají na konzoli Xbox po mnoho hodin denně. Velkou výhodou Xboxu je dostatek her. Stejně tak jako Playstation, tak na Xbox se řadí mezi dvě hlavní platformy, pro které se přednostně vyvíjí hry. Nestane se vám tak (jako v případě PC), že by se hra nevyráběla i ve verzi pro Xbox.

 

Kategorie Sony Playstation 3 na HLEDEJCENY.cz


Herní konzole Microsoft XBOX 360 – 250GB Kinect Ready (Premium system)a Plystation jsou vhodné spíše pro osamocené hráče, Wii se hodí spíše pro hraní s kamarády. Nelze proto mezi nimi vybrat jednoznačného vítěze. Všechny tyto konzole poskytují přesně to, co hráč od herní konzole očekává. Menší vadou na kráse u herní konzole Playstation 3 je horší kompatibilita se staršími herními tituly a příslušenstvím. Ale zase si, v případě, že vlastníte Playstation 2, můžete zahrát ty nejoblíbenější herní tituly i z první verze Playstationu.

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Tornado, earchquakes?! No, it is XEvil.

(MashaRop, 12. 12. 2017 19:16)

Tato zpráva je zde zveřejněna pomocí programu XRumer + XEvil 4.0
XEvil 4.0 je revoluční aplikace, která může obejít téměř veškerou ochranu proti botnetu.
Captcha Rozpoznávání Google (ReCaptcha-1, ReCaptcha-2), Facebook, Yandex, VKontakte, Captcha Com a více než 8,4 milionu dalších typů!

Četl jste to - to znamená, že to funguje! ;)
Podrobnosti na oficiálních stránkách XEvil.Net, je bezplatná demo verze.