Jdi na obsah Jdi na menu
 


Sony PSP

13. 8. 2011

Na úvod

Konzole PSP byla vyvinuta firmou Sony Computer Entertainment. Nejdříve
byla uvedena v USA ale i my Evropani jsme se už dočkali. Tato konzole je výkonnostně velice podobná PS2 , je zde procesor o taktu 333Mhz, grafika je samozřejmě 3D, hry se dodávají na tzv.UMD disku (obdoba mini CD) nebo menší hry na paměťových kartách. Baterie je kvalitní a vydrží asi 6 hodin ( typ lithium-iontová). Na této konzoli nemusíte jen hrát - můžete přehrávat hudbu ve formátu MP3, sledovat filmy, chatovat, prohlížet si fotky,….
Vzhled

Vše je laděno do tmavé černé barvy - vypadá to vskutku elegantně. Více než 70% vnějšího prostoru zabírá opravdu rozměrný a kvalitní displej. Celkové rozměry konzole jsou 170mm x 23mm x 74mm ( ŠxVxH ) její hmotnost je 280g a to i s baterií! Na pravé straně jsou čtyři tlačítka známa z gamepadů a na druhé pravé straně je směrový kříž pro celkové ovládaní. Jak už jsem řekl celá konzole vypadá jako gamepad k PS2 akorát s displejem. Ve spod je série tlačítek - pro hlasitost, poosvětlení a praktické home (návrat do hl.menu) .
Propojení

Jestli si myslíte že budete hrát jen proti "blbým" botum tak se mýlíte! Pokud hra podporuje multiplayer (většinou ano) tak si stačí někoho najít a spojit se s ním pomocí Wi-Fi (až 16 uživatelů najednou)! S počítačem se spojíte díky USB a Irda (Infračervenému portu), prvede se to tak že s PC spojíte s PSP a v něm zvolíte položku spojit. Soubory musíte kopírovat do adresářů pro ně určené např. hudbu a fotky budete kopírovat do úplně jiných adresářů!
Displej

Displej je velice velký - úhlopříčka je rovných 10.8cm! Rozlišení je 480x272px tedy širokoúhlé (16:9), dále je displej aktivní, barvy si užijete v 16bitové hloubce. Jinak je velice jemný ale na slunci nic moc.
Zvuk

Jak už jsem řekl můžete si pouštět soubory MP3 a ATRAC3, dále je zvuk samozřejmě stereo. Při přehrávání si můžete zvolit pár funkcí jako např.opakování. ID3 tagy nezobrazují bohužel češtinu snad to vynahradí dodávané dálk. Ovládání s tlačitky jako play-stop-next-prev.
Hraní

Hraje zde jak jinak než skvěle také je to herní konzole. Ale určitě si ještě šáhnete do kapsy díky nákupu pam.karty na kterou se ukládají rozehrané pozice her! A karty typu MemoryStick nejsou zrovna ty nejlevnější…
Filmy

Můžete přehrávat filmy na UMD disku a MPEG4 soubory na pam.kartě ale to už je složitější…jak na to se určitě časem dozvíte na těchto stránkách (-: . Dále dodám že filmy můžete sledovat v několika režimech jako Original, Normal, Zoom a Full Screen 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Hraj o ceny! Napiš článek a vyhraj!

(Raketka.cz, 23. 8. 2012 11:01)

Ahoj, chceš si zahrát o hodnotné ceny na našem webu raketka.cz/? Připraveny jsou hned dvě prázdninové soutěže a šance na výhru jsou opravdu velké!

Máš web, nebo blog? Pak stačí napsat článek a umístit ho na svůj web, blog. Pět nejlepších článků získává Nintendo, Joystick, nebo Volant a jiné dárky, které jsou určeny pro nejlepší soutěžící.

Nemáš web a i tak se chceš zúčastnit soutěže? Pak stačí pozvat pár kámošů na Raketku pomocí speciálního kódu. Více informací najdeš na stránkách raketka.cz/prazdninova-soutez, na dotazy ohledně soutěže se můžeš zeptat na mejlu soutez@raketka.cz.